Pilavlık Pirinç [1 kg]
Pilavlık Pirinç [1 kg]

Pilavlık Pirinç [1 kg]

5,00
Fiyat : ₺11,25(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt

Atlı Gurme Pilavlık Pirinç

Coğrafi tescilli İpsala pirinci çeşitleri arasında yer alan Atlı Gurme pilavlık pirinç Neredengelsin güvencesi ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Trakya’nın verimli topraklarında yetişirilip hasat edildikten sonra yabancı maddelerinden arındırılan pilavlık pirinç Atlı Gurme’nin Trakya'da bulunun modern tesislerinde tamamen hijyenik koşullarda paketlenerek el değmeden sizlere sunuluyor.

Akışkan ve pürüzsüz yapısı ile diğer pirinç çeşitleri arasından öne çıkan Atlı Gurme pilavlık pirinç, birinci sınıf kalitesi ve düşük kırık oranı ile sofraların en çok tercih edilen temel gıda ürünleri arasında yerini alıyor.  Sağlıklı ve dengeli beslenmenin en önemli unsurlarından biri olan pilavlık pirinç, yüksek besin değerleri ile dikkat çekiyor. Türkiye’nin pirinç deposu İpsala bölgesinde özenle yetiştirilen Atlı Gurme pilavlık pirinç, Türkiye’nin her bölgesine kolayca ulaştırılıyor. Atlı Gurme’nin sizlere sunduğu pirinç çeşitleri yerli üretim olup, üretiminde tamemen geleneksel yöntemler ve iyi tarım uygulamaları kullanılıyor.

Lezzeti ve kıvamı ile özellikle pilavlar için tercih edilen pilavlık pirinç, çorba ve sütlaç gibi altenatif lezzetler için de kolaylıkla tercih edilebilir. Parlak beyaz rengi ile sofra zevkimize de hitap eden Atlı Gurme pilavlık pirinç ile çocuklarınız başta olmak üzere aileniz için besleyici gıda alternatiferi oluşturabilirsiniz.

Tarladan sofralarınıza kadar sizlere sunduğu ürünlerin tüm süreçlerini yürüten Atlı Gurme, şeffaf üretim ve iyi tarım uygulamaları ile çevre ve insanı her zaman ön planda tutuyor. ​ Siz de; ISO 9001, ISO 10002, ISO 14001, ISO 22000, OHSAS 18001 ve Helal Gıda sertifikalarına sahip Atlı Gurme ürünlerini kolayca sipariş edebilir, sevdikleriniz için sağlıklı ve lezzetli sofralar hazırlayabilirsiniz.

Pişirme Önerisi:

  • 1 su bardağı pilavlık pirinç güzelce yıkanıp, ılık ve tuzlu suda 1 saat bekletilir.
  • Tencereye yeterli mektarda terayağ konularak eritilir.
  • Yağın üzerine 1,5 su bardağı su, bir miktar tuz ilave edilir ve kaynatılır.
  • Bekletilen pirinç iyice süzüldükten sonra kaynayan suya ilave edilir.
  • Güzelce karıştırılır ve tencerenin kapağı kapatılır.
  • Kısık ateşte suyu çekilene kadar pişirilir ve 10-15 dakika dinlendirilir.
  • Sıcak olarak servis edilir. 

Afiyet olsun.

Benzer Ürünler