Orvital Organik Bütün Piliç [1 kg]

5,00
Marka : Orvital
Fiyat : ₺49,95(KDV Dahil)
Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün

Bu ürün sadece İstanbul içinde soğutuculu araçlarımız ile teslim edilmektedir. İstanbul dışına gönderilmemektedir.

SİSTEMDEKİ FİYAT 1KG FİYATIDIR,ÜRÜN TARTILARAK SATILIR.

ÜRÜNÜN GRAMAJI 2 KG ALTINDA KALMASI HALİNDE EKSİK GRAMAJ KADAR ÜCRET İADE EDİLİR.

Organik topraklarda serbest dolaşım

Organik Tavuk, Köy Tavuğu ve Doğal Tavuk olarak adlandırılan ürünlerden çok farklıdır ve karıştırılmamalıdır.

Orvital organik tavukları hem kümeslerinde hem de kümes önlerinde kendilerine ayrılmış kontrollü alanlarda serbest bir şekilde dolaşıyorlar.

Organik olan dolaşım alanlarında, 4 metrekareye 1 organik tavuk düşüyor. Kümes içinde kafes dahil hiçbir sınırlayıcı ekipman bulunmuyor.
Organik üretim anlayışımızın bir parçası olarak kümesler gibi kümes önü dolaşım alanlarımız da organik olarak sertifikalandırılıyor.

Organik yem kullanılıyor

Orvital Organik Tavukları, GDO (Genetiği Değiştirilmiş Organizma) içermeyen tamamen organik ve az miktarda doğal yemlerle besleniyor.Organik tavukların konvansiyonel tavuklardan farklı özel bir ırktır ve en büyük özellikleri yavaş büyümeleri.

Organik tavukların fiziksel özellik olarak konvansiyonel tavuklardan çok farklıdır. En belirgin fark; kemiklerinin sert oluşudur. Ayrıca sürekli dolaştıkları için de etleri normal tavuklara göre daha geç pişmektedir.

Organik tavuk üretimi, baştan sona Uluslararası Organik Sertifikasyon kuruluşları (Ecocert IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. (TR-OT-003) / CERES) tarafından denetlenmekte, yem hammmaddeleri periyodik olarak analize gönderilmektedir.

Orvital Organik Tavuk Eti, kesinlikle hormon, antibiyotik, pestit ve ağır metal gibi kimyasallar içermiyor.

Benzer Ürünler