Gold Simental Çiğ Süt [5 L]

0,00
Fiyat : ₺31,85(KDV Dahil)


Tahmini Teslim Süresi : 2 Gün

Ari işletmede üretilmiş, günlük olarak paketlenmiş, % 4 ve üzeri yağ - %9,3 kuru madde - %3,5 proteinli, etiketli, iso belgeli, Avrupa Birliği uyum belgeli, natural simental inek sütü

ADET

Artır Azalt

SAĞLIĞINIZ İÇİN;

ARİ İŞLETMELERDE ÜRETİLMİŞ, GÜNLÜK OLARAK PAKETLENMİŞ, SOĞUK ZİNCİR KIRILMADAN SEVK EDİLMİŞ, TAM YAĞLI ve PROTEİN ZENGİNİ, ETİKETLİ NATURAL İNEK SÜTÜ TÜKETİNİZ.
 

Ari İşletme; Giriş çıkışları kontrol altına alınmış, tarım bakanlığı tarafından periyodik olarak denetlenen, tek bir hasta hayvan olmadığı bakanlık garantisinde olan çiftliklerdir.
 

Günlük Süt; Mayıs 2018 tarihli süt satış tebliği emrince 200 km uzaklığı geçmeyen ari işletmelerden günlük üretilen taze inek sütü aynı gün paketlenerek ve üzerine sağım ve son tüketim tarihi yazılarak satılması gerekmektedir. Bu tebliğe uymayan çiğ sütün son tüketiciye satılması kesinlikle yasaktır.

 

Soğuk Zincir; Sağım hijyeni tam uygulanmış olan sağım hanelerde, el değmeden sağılan sütün direk olarak soğutma tanklarında bir saat gibi kısa sürede +4 dereceye soğutulmalı ve paslanmaz, izoleli tanker araçlar ile sevk edilmeli, el değmeden paketlenen sütler soğutuculu araçlar ile kullanıcıya 48 saat son kullanma tarihine uygun hızda ulaştırılmalıdır.

 

Yağ-Protein-Kuru Madde; Kaliteli, tam yağlı bir inek sütünde %3,5 oranında yağ - %3,2 oranında protein - %9 oranında yağsız kuru madde bulunmalıdır.

 

Etiket: Mayıs 2018 çiğ süt satışına izin veren tebliğ emrince, üretildiği ari işletme çiftlik, süt arz belgesi sahibi firma bilgileri, sütün değerlerinin ve de sağım tarihi ve son kullanma tarihinin eksiksiz yazılması ve geriye dönük tam izlenebilirlik sağlanması şarttır. Etiketsiz sütün satılması kesinlikle yasaktır.

 

Natural Süt:İnekten elde edildikten sonra +4 derece soğuklukta uygun şartlarda saklanmış ve paketlenmiş, içinden hiç bir şey alınmamış yada ilave edilmemiş çiğ süt.

 

Haydar Efendi Çiftliği

Ari işletmede üretilmiş, günlük olarak paketlenmiş, soğuk zincir kırılmadan sevk edilmiş, % 4 ve üzeri yağ - %9,3 kuru madde - %3,5 proteinli, etiketli, iso belgeli, avrupa birliği uyum belgeli, natural inek sütünü tüketiciye ulaştırmaktadır.