Fermente Cilt Toniği
Fermente Cilt Toniği

Fermente Cilt Toniği

5,00
Fiyat : ₺50,00(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt

Fermente Cilt Toniği Nedir?

Fermente edilmiş organik elma sirkesi ve yenilebilir yağ asitleriyle formüle edilmiş 4 basit bileşen içeren, toksin içermeyen cilt toniğidir.

Kullanım Alanları: Makyaj öncesi ve sonrası temizlik ve bakım sağlar.Cildi ferahlatmak, sakinleştirmek, yatıştırmak gerektiğinde kullanılır.İçerisindeki doğal bileşenlerle cildi toksinlerden arındırarak derinlemesine temizlik sağlar.Gözenek daraltıcı etkisiyle sıkılaştırır. Cildin doğal bariyerini oluşturmaya yardımcı olur. Güneşlendikten sonra gerilen cildi sakinleştirmede etkidir.Sadece yüz bölgesinde değil, tüm vücut içindir.

Kullanım Talimatı: Kullanmadan önce şişeyi çalkalayın. Cilde direk püskürterek ya da pamuk yardımıyla uygulayın, masaj yaparak cilde yedirin. Durulama gerektirmez. Her uygulama sonrası, cildi nemlendirmek ve beslemek için, Fermente Mutfağım Kantaron Yağlı Gece Kremini ya da Nar Çekirdeği Yağlı Gündüz Kremini kullanarak cildinizin beslenmesini ve nemini muhafaza etmesini sağlayın.

İçeriğine göz atalım
Paçuli yağı: Muhteşem kokusunun yanı sıra, Asya ülkelerinde geleneksel hekimlikte kepek ve yağlı saç derisi gibi saç sorunlarının tedavisinde ve akne, egzama gibi cilt tahrişlerini tedavi etmede kullanılmıştır.
Yasemin Yağı: İnanılmaz kokusu dışında çok önemli bir yatıştırıcıdır. Yatıştırıcı özelliği yalnızca ciltte sınırlı değildir. Ruhsal olarak da sakinleştiren etkisi sayesinde anksiyete düzeylerini düşürmede de yardımcıdır. Yasemin yağı masajı ile birlikte salınan endorfinler kan akışını iyileştirir ve cilt gençleşmesini destekler.
Lavanta Suyu: İltihaplanma önleyicidir cildi rahatlatır ve kızarıklığı azaltır. Sivrisinek ısırıklarının neden olduğu iltihabı tedavi etmek için de kullalanılır. Lavanta suyunun antiseptik özelliği, sivilce tedavisinde idealdir. Gözenekleri tıkanmış bir cilt için lavanta suyu da detoksa yardımcı olur, cilt gözeneklerinin görünümünü iyileştirir.
Organik Çiğ Elma Sirkesi: Çiğ elma sirkesinin içinde fermantasyon esnasında bazı organik asitler gelişir. Bunlardan malik asit, onu antibakteriyel yaparken, asidik asit cilde asitlik kazandırır ve zararlı bakterileri temizler. Çiğ elma sirkesi aynı zamanda pek çok vitamin, mineral, canlı faydalı bakteri antioksidanlar ve amino asitler içerir. Çiğ elma sirkesi yaşayan bir besindir ve cildimiz için hayat demektir. Elma sirkesinin direk olarak cilde uygulanması asitlik derecesi bakımından uygun değildir. Fermente Cilt toniği elma sirkesinin yanı sıra içerdiği doğal bileşenlerle geliştirilmiş formülüyle cilt PH ına uygundur.

Gramaj ve Muhafaza Şekli
250 ml’lik cam şişededir. Ağzı kapalı olarak, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan muhafaza edilir.

Etkileri Nedir?
• Gıda bileşenlerinden yapılmış, %100 yenilebilirdir.
• Cilt için besleyici gıdaların kapsamlı bir paketi gibidir.
• Yeni cilt hasarlarını ve yaşlanma etkilerini yavaşlatmada yardımcıdır. 
• Önceki hasarları hücreleri onarmaya ve yeni Hücre gelişimini desteklemeye yardımcı olur.
• Peeling etkisi sayesinde ölü hücrelerin atılmasında yardımcıdır.
• Cilt mikrobiyomunu korur ve destekler. Floradaki probiyotikleri popülasyonu arttırmada etkilidir.
• Sağlıklı yağlardan gelen besinlerin ve minerallerin citte emilimini arttırmaya yardımcı olur.
• Ciltte derinlemesine temizlik ve detoks etkisi sağlar.
• Her cilt tipi için uygundur.
• Sadece yüz değil vücudun açıkta kalan tüm bölgelerine uygulanabilir. 

Fermente Kozmetik Nedir?
Probiyotikler cilt için de temel temizlik görevlileri olarak çalışırlar. Hücre bağışıklığını arttırıp, sağlıklı bir cilt bariyeri oluştururlar. Doğal cilt florasını koruyarak, cildin temiz ve nefes alan bir yapıda çalışmasına yardımcı olurlar. Fermantasyon probiyotikler gibi pek çok faydalı bakteriyi, geleneksel yöntemlerle gıdaları fermente ederek üretme yöntemidir. Fermente Kozmetik Serimizdeki tüm ürünler organik fermente gıda ürünleri içerir.

Uyarı-1
Çocuğunuz ya da siz fermente cilt toniğini yanlışlıkla içerseniz, gıda bileşenlerinden yapılmış olduğundan, sirkeli suyu içmenizden hiçbir farkı olmaz.
Mevzuat Gereği: Harici kullanım içindir, içilmez. Gözle teması halinde bol su ile durulayın.

Uyarı-2
Organik sirkemizle yapılan ürünümüzün içerisinde, şişelemeden sonra bile minik analar oluşarak fısfıslı tabancayı tıkayabilir. Kullanım esnasında gerektikçe fısfıslı ucu kontrol ederek temizleyiniz.


Dünya Dostu 
Fermente Temizlik ürünleriyle insana, hayvana ve doğaya faydalı olduğumuz için mutluyuz.

Benzer Ürünler