Efeler Çiftliği - Germencik / AYDIN
Efeler Çiftliği, kurulduğu günden bu yana faaliyet gösterdiği alanlarda en iyiye ulaşarak “her işte kalite” ilkesine süreklilik kazandıran ve marka değerini uluslararası boyuta taşıyan Söktaş Grubu'nun 2005 yılında Aydın'ın Germencik ilçesi Turanlar Köyü’nde hayvancılık işletmesi yatırımıyla, bölgeye toplam 800 dekar alan üzerinde yayılmış bir işletmedir.

Hayvancılık sektöründe verimli sonuç alabilmek, başarıya ulaşabilmek için iyi bir ırka sahip olmak ya da barınak koşullarının iyi olması yeterli değil, olmazsa olmaz unsurların başında iyi beslenme geliyor. Efeler Çiftliğinde hayvanlara sağlıklı huzurlu bir yaşam alanı yaratmak için, bugün varolan en yüksek teknolojiler kullanılıyor ve bilimsel yöntemler izleniyor. Efeler Çiftliği, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en kaliteli çiğ sütünü üreten, en büyük hijyenik süt üretim tesislerinden birisidir. Çiftliğimiz, her geçen gün tek başına değil, ekosistemiyle birlikte büyüyor ineklerimiz, yem işletmemiz ve fabrikamızla tek kaynaktan, tümüyle izlenebilir üretim yapıyoruz.
Efeler Çiftliği, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ne sahip büyükbaş süt hayvancılığı işletmesi olmanın gururunu taşıyor. İşletmemiz, 2009'dan beri “Hastalıklardan Ari İşletme" sertifikasına ve 2010’dan beri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan, AB standardında üretimi belgeleyen “Onaylı Süt Çiftliği" ve “İyi Tarım Uygulamaları" sertifikasına sahiptir.

Üretim teknolojisi seçilirken, dünya standartları hedeflenmiş ve düve seçiminden, barınakların inşasına, yem bitkileri için ekilecek tohum seçiminden, zirai faaliyet makine ve yöntemlerinden, süt sağım tesisine, süt işleme tesisinden, diğer hizmet ve üretimlere kadar her konuda en kaliteli ürün ve malzemelerin kullanılmasına karar verilmiştir. Örneğin; kablosuz çalışan RFID okuyucular ve el terminalleri ile işletmedeki hayvanların yerleri kolayca bulunup, kablosuz olarak tüm verilerine ulaşılabilir, anlık bilgi güncellemesi yapılabilir.